Bitum Esaslı Ürün Uygulamaları

Bitum Esaslı Ürün Uygulamaları

Bitümen su izolasyonlarında kullanılan ilk kimyasal özelliğe sahip üründür. Bitüm ham petrolden elde edilen doğal çökmesiyle veya rafinerilerde damıtılması yolu ile elde edilen hidrokarbon bileşimli koyu renklerde üretilen petrol türevi katı maddedir. Ek yerleri barindirmaz. Yekpare uygulanan ürünlerdir.
Bitümen su izolasyonlarında kullanılan ilk kimyasal özelliğe sahip üründür. Bitüm ham petrolden elde edilen doğal çökmesiyle veya rafinerilerde damıtılması yolu ile elde edilen hidrokarbon bileşimli koyu renklerde üretilen petrol türevi katı maddedir. Bitümen asvalt ve benzeri uygulamalarda uzun yıllardır sıklıkla görmekte olduğumuz hücresel yapısı kapalı olması nedeniyle yüzeyinden su almayı engellemekle birlikte bir çok şekilde üretimini de görmekteyiz. Bitüm daha çok asvalt üretimlerinde kullanılmakla beraber bitüm pvc membranların üretiminde de kullanılmaktadır. Bitüm iyi bir su yalıtım membranıdır ancak Uv dayanımı düşük olması nedeniyle açık alanlarda uzun süre dayanmamaktadır. Bitüm maddeler kimyasal dayanımı da zayıf olan kimyasallar arasında yer almaktadır. Bitüm membranlar ve likit bitüm membranlar iki çeşit olarak su yalıtımı uygulamaları yapılmaktadır. Bunların başında bitüm pvc membranlar gelmektedir. PVC bitüm membranlar ek yerli olan rulo halinde özel olarak fabrikalarda üretim hatlarında üretilen hazır halde kaplaması yapılabilen su yalıtım örtüleridir. Sürme bitim membranlar ise likit sıvı halde olan hava ile kürlenip kurumaya hazır hale getirilen ürünlerdir. Ek yerleri barindirmaz.yekpare uygulanan urunlerdir.
SOSYAL MEDYA
KARSAR YAPI İZOLASYON Kozyatağı Mah. Sarıkanarya Sok. Byoffice Kozyatağı Plaza No: 14/7 Kadıköy / İSTANBUL Gsm: 0533 702 3553 Gsm: 0539 866 3845 E-posta: info@karsaryapi.com Web: www.karsaryapi.com
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
Bitum Esaslı Ürün Uygulamaları